İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni-Coronavirus(COVID-19) WHO(Dünya Sağlık Örgütü) Durum Raporu No:47

kaynak: https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/situation-reports/20200307-sitrep-47-covid-19.pdf?sfvrsn=27c364a4_2

Dünya sağlık örgütünün 7 Mart 2020 tarihinde yayınladığı son durum raporuna göre; Çin Halk Cumhuriyeti’nde kesinleşmiş 80.813 vakada ölüm sayısı 3.073, Çin dışında ise kesinleşmiş 21.114 vakada (Diamond Princess gemisi de dahil) ölüm sayısı 413 olarak açıklandı.

Virüsün öldürücülük oranı Çin’de %3,8 , Çin dışında ise %1,9 olarak devam etmekte.

Son zamanlarda konunun uzmanı olmayanlar tarafından söylenen, normal gripten daha ölümcül olmadığı ve kelle paça çorbasıyla tedavinin yeteceği yönündeki ifadeler yanlış. Ayrıca yaklaşık tüm grip vakalarının %20’ye yakınını oluşturan, zaten yıllardır bildiğimiz ve tedavi uyguladığımız eski tip Coronavirüs vakaların da son zamanlarda artmış tanı alma oranlarına ulaştığı gözlenmektedir. Bu nedenle eski tip ve yeni tip Corona vakaları sağlıkçılar tarafından da karıştırılabilmekte, kamuoyu yanlış bilgilendirilebilmektedir. Bu nedenle ‘Coronavirüs pozitif çıktı’ şeklindeki söylentilerin teyit edilmesinde, bahsi geçenin hangi tip Corona olduğunun aydınlatılmasında fayda var.

Yeni Coronavirüs(COVID-19) hakkında en doğru bilgilere ulaşabilmek için WHO’nun Coronavirüs bilgilendirme kanal adresini (openwho.org/channels/covid-19) ziyaret edebilirsiniz..

Sağlıcakla kalın..

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.