İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

18 Yaş Altında Burun ve Yüz Estetiği

Son yıllarda burun ve yüz bölgesi estetik ameliyatlar oldukça sıklaştı ve toplumun her kesiminden talepler artmaya başladı. İnsanlar artık kendi dış görünüşlerinde beğenmedikleri her şeyi değiştirebileceklerini biliyorlar veya öyle sanıyorlar.

Burun estetiği, kaş kaldırma, çene uzatma , dolgu ve botoks gibi fasyal estetik uygulamaları artık deyim yerindeyse peynir ekmek gibi yapılıyor. Lakin unutmamak gereken çok önemli bir şey var ki o da doğanın kanunları… Canlılar doğar, büyür ve yaşlanır…Bu döngü asla değiştirilemez ve durdurulamaz, bu durumu sadece saklayabilirsiniz..En azından bugünkü bilgilerimizle söyleyebileceklerimiz bunlar.

Bedenimizin en mükemmel özelliklerinden bir tanesi de sürekli gelişmesi ve kendini yenilemesidir. Bu yenilenme pediatrik dönemde daha çok belirgindir.

Kabaca kategorize etmek gerekirse; ilk 25 yıl anabolik dönem, 25-30 yıl duraklama ve 30 yıldan sonrası katabolik dönem olarak bilinir. Özellikle ilk 18 yıl bu anabolik dönemin en belirgin olduğu, vücuttaki dokularının yapı ve hacim olarak da sürekli büyüdüğü, değiştiği bir evredir. Bu dönemde yapılacak bir kalıcı cerrahi girişim alanı, doğanın kanunu ve vücudun metabolizma kanunları gereği değişmeye devam edecektir. Dolayısıyla 15 yaşında yapılan estetik amaçlı bir girişim, 18 yaşına gelindiğinde çok farklı bir forma dönüşebilecektir. İlk 18 yaşın estetik konularda da sınır olarak kabul edilmesinin biyolojik gerekçelerinin kaynaklandığı nokta işte burasıdır.

Kalıcı bir çözüm bekliyorsanız önce sabırlı olmalısınız…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.